Prečo Posledné referendum?Na Slovensku sa vystriedalo za posledných 28 rokov veľa ideológií, kresťania, socialisti, liberáli, vlastenci, národovci, demokrati, robotníci, ľavičiari, pravičiari apod., veľa politických strán, ktoré pomocou poslancov zaviedli také zákony že: spoločný štátny majetok si rozdelila (sprivatizovala do súkromných rúk) skupina spriaznených spoluobčanov s garnitúrou pri moci, ktorí väčšinu našich štátnych podnikov predali zahraničným osobám a tie si teraz obrovské výnosy posielajú do zahraničia cez rôzne poradenstvá a sprostredkovania a tieto peniaze nám nesmierne chýbajú na výstavbu diaľnic, nemocníc, priehrad, sanáciu životného prostredia, vývoj apod. To musí štát teraz nahrádzať vysokými pôžičkami  a vysokým zdaňovaním občanov. Teda neprodukujeme pre našu krajinu, ale pre zahraničie. Zo 100% sebestačnosti Slovenska je sebestačné iba na 40%, ostatné musíme dovážať. (napr. 700 kamiónov potravín denne) Tieto politické strany riadené sponzormi cez svojich poslancov vytvorili dlh vyše 44 miliárd EUR a ďalšie pôžičky sa pripravujú. A aj na priek tomu 80% občanov žije od výplaty do výplaty, takmer všetky oblasti nášho spoločného života sú v zlom stave. Občania sú nespokojný s každou vládou, ktorú zostavujú politici, ktorí nie su závislí na občanoch, ale na niečom inom. Máme teda 28 ročné skúsenosti so zastupiteľskou demokraciou, ktorá zrejme nie je dobrá, pretože je hrubo zneužívaná.

Ak nebudú štátni úradníci pod priamou kontrolou občanov, tak tento stav bude pokračovať ďalších 30 rokov. Bolo by už načase, aby politici boli závislí na občanoch. Preto je dôležité týmto referendom zaviazať celú NR SR (všetkých poslancov), aby sa zmenil celý systém vládnutia v prospech veľkej väčšiny občanov a nie v prospech menšiny s niekoľkými vybranými  politikmi a ich sponzormi.

Žiadajme, aby ústavní činitelia ďalej už nevykonávali svoj mandát osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a aby neboli viazaní príkazmi, ale aby vykonávali svoj mandát podľa vôle  občanov a aby boli viazaný ich príkazmi.

Preto  spusťme toto “Posledné referendum”, aby občania už viac nemuseli zbierať 350 000 podpisov a potom chodiť ku hlasovacím urnám do svojho volebného  obvodu. Aby štát už zbytočne neplatil milióny za uskutočňovanie takýchto referend. V budúcnosti budú občania rozhodovať o svojej krajine  pohodlne zo svojho mobilu, alebo terminálu.

Nedajme si zobrať moc.